CHOV DRŮBEŽE

/CHOV DRŮBEŽE
CHOV DRŮBEŽE2018-09-11T08:54:42+00:00

Cílem projektu je zušlechťovat a produkovat vlastní originální programy určené pro výrobu konzumních vajec v sub-optimálních, extenzivních a často tvrdých provozních podmínkách chovu drůbeže na základě principu interakce genotypu a prostředí.

Současným trendem ve šlechtění je klidný temperament, dokonalé opeření po celou dobu snáškového období, podobné parametry růstu v průběhu odchovu pro hmotnostně vyrovnaný společný odchov všech barevných variant. Samozřejmostí je dosahování maximální snášky nad 300 vajec za rok, vyšší hmotnosti vajec v prvních týdnech snášky zejména u rodičovských hejn pro dosažení vyššího počtu i velikosti vylíhnutých kuřat od každé matky a perfektní zdravotní stav a vysoká životnost kuřat i nosnic. Takovéto parametry upřednostňuje většina našich odběratelů.

Adaptabilita a flexibilita našich programů přináší ekonomickou výhodu těm producentům konzumních vajec, kteří nemohou zabezpečit vysokou úroveň prostředí pro vlastní chovy drůbeže a využívají právě pozitivní interakce genotypu našich programů k tvrdšímu provoznímu prostředí.

A právě originální český šlechtitelský program DOMINANT CZ může být a mnohdy již je takovou alternativou pro mnohé chovatele drůbeže a to nejen v České republice, ale i v mnoha dalších zemích.